به جامعه مجازی سرزمین پرندگان بپیوندید

سفارش نقاشی پرندگان خانگی شما توسط سحر حمایت از سایت سرزمین پرندگان دعوت از دوستان جهت مترجمی سایت همکاری با سرزمین پرندگان

آخرين ارسالات انجمنها

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10
Like Tree93Likes
  • 13 Post By بی تا
  • 4 Post By بی تا
  • 7 Post By بی تا
  • 5 Post By بی تا
  • 6 Post By ahmad3035
  • 2 Post By شقایق63
  • 4 Post By بی تا
  • 5 Post By بی تا
  • 4 Post By ahmad3035
  • 4 Post By ahmad3035

موضوع: تغذیه جوجه های گوشتی بر اساس تجربه ...

1. Top | #1
      بی تا آواتار ها  

سرزمین پرندگان
    ميانگين پست در روز
    0.81
    پرنده من
    لایک ها
    7665
    لایک دریافتی
    3062

سطح
     36 
    تجربه
    835,734
    سطح بعدی
    1,000,000

مبلغ حمایت شده توسط کاربر
    0 تومان
    سپاس ها
    13,164
    سپاس شده 4,357 در 850 پست
    حالت من
    Khoshhal

78 تغذیه جوجه های گوشتی بر اساس تجربه ...

با سلام به همه دوستان عزیزم در سرزمین پرندگان. میخوام اینجا بزرگ کردن جوجه پرنده گان و طوطی رو بر اساس تجربیات 5-6 ساله خودم بگذارم البته میدونم که موافقان و مخالفانی خواهد داشت مخصوصا افرادی که بیشتر تکیشون بر اساس نوشته های سایت های خارجیه اما من تا به حال بیش از 50 جوجه رو در طی این سالها بزرگ کردم و خوشبختانه تلفاتی نداشتم و همشون هم سالم و سلامتن و حتی بعضی هاشون جوجه هم دادن و خداروشکر مشکلی نداشتن و ندارن...
    من با این غذا ها هم جوجه فنچ هم عروس و هم مرغ عشق و ملنگو رو بزرگ کردم پس میشه گفت میتونیم برای همه پرنده ها استفاده کنیم اما ممکنه باشند پرندگانی که حساسیت هم نشون بدن به این غذاها که من تا به حال نداشتم اما همیشه استثناء وجود داره...
    تقریبا 5 سال پیش من 1 عروس داشتم که خیلی بد شده بود و پر جوجه هاشو وقتی شروع به رشد میکرد میکند و 1 عروس هم داشتم که مادر و پدر بدی بودن و جوجه های تازه به دنیا اومده رو غذا نمیدادن تا بمیرن و من خیلی به خاطر جوجه ها ناراحت بودم. بعد از مدتی مطالعه تصمیم گرفتم خودم جوجه هارو بزرگ کنم اگر باز با این مورد مواجه شدم و برای شروع جوجه های عروس پرکنم رو که تقریبا 30 روزه بودن رو از پدر و مادرشون جدا کردم و سفارش 1 بسته سرلاک مخصوص طوطی از اینترنت دادم. وقتی به دستم رسید سرلاک گوله های بزرگی شده بود و سفت تاریخ انقضایش گذشته بود و من مونده بودم با 3 تا جوجه گرسنه که مادرشون با بی رحمی اونها رو خونین و مالین میکرد. به داروخانه رفتم و درمورد سرلاکهای نوزادان پرس و جو کردم و متصدی داروخانه سرلاک نستل مخصوص نوزادان رو به من پیشنهاد داد ( برنج به همراه شیر ) بسیار لطیفه و برای نوزادان استفاده میشه من هم آوردم و شروع کردم به استفاده که جوجه هام شدیدا ازش استقبال کردن و خیلی هم خوب بزرگ شدن من حتی جوجه های 1-2 روزه رو هم باهاش غذا دادم و مشکلی نداشته.
    در مرحله بعد وقتی جوجه ها بزرگتر شدن براشون سرلاک گندم و موز به همراه شیر گرفتم که مقدار بسیار کمی ویتامین داره و به رشد خوب اونها بسیار کمک میکنه. من حتی همین الان هم جوجه های هانی رو کمکی سرلاک میدم تا بهتر رشد کنن.
    دقت کنید اگر تغذیه جوجه خوب نباشه بدنش پوک میشه و اگر تا 6 ماهگی درمان نشه همونطور باقی میمونه و هیچ وقت بدنی قوی نخواد داشت و مستعد بیماری است.
    با بزرگتر شدن جوجه ها من غذا براشون میپزم که شامل انواع حبوبات و غلات پخته شده ، ذرت و نخود فرنگی و هویج و سیب زمینی پخته و تخم مرغ میباشد. دقت کنید که حبوبات و غلات همچنین ذرت و نخود فرنگی رو باید پوستش رو بگیرید وگرنه باعث تلف شدن جوجوتون میشید.سپس اونهارو نرم کوبیده و با کمی آب جوشانده نیم گرم مخلوط کنید ( دوستان عزیز حتما توجه کنید غذای جوجه ها باید نیم گرم باشد چون غذای سرد دیرتر هضم میشه و باعث افت دمای بدن جوجه و مرگ اون میشه حتی غذایی رو که پدر و مادر جوجه به اون میدن گرم است من یک بار که جوجه در دستم بود و مادرش به او غذا میداد اینرا فهمیدم چون کمی از غذایی را که مادر برای جوجه اش بالاآورد روی دست من ریخت .)
    1
    نکته مهم هم بگویم که درمان است. جوجه هایی که در چینه دانشان هوا جمع میشود ( که تشخیص آن بسیار هم ساده است چینه جوجه متورم است اما شفاف است و داخلش خالی میباشد که علت آن هم ماندن غذا در چینه و هضم نشدن آن است که تخمیر شده و تولید گاز میکند و یکی از علل شایع مرگ جوجه هاست وقتی با دست تغذیه میشوند.) بهترین راه درمان آن دادن چند قطره آب نیمگرم به جوجه است خواهید دید که در ظرف چند ثانیه گرمای آب باعث خروج گاز از چینه جوجه میشود. درضمن غذاهای مانده و سفت شده هم با همین روش هضم میشوند و اگر نه چند قطره آب لیموی تازه به آب نیم گرم اضافه کرده و به جوجه تان بدهید تا غذاهای فاسد شده هضم و دفع شوند.
    به سرلاک جوجه های بالای 30 روز میشود موز نرم شده یا هویج پخته شده و سیب رنده شده و زرده و سفیده تخم مرغ پخته شده به میزان کم اضافه کرد. دوستان عزیزم دقت کنند میوه هایی که در مجاورت هوا اکسید شده و سیاه میشوند مانند سیب و موز را به میزانی تهیه کنید که خورده شود و باقی نماند.
    1
    نکته ضروری دیگر هم اینکه مصرف ویتامین در جوجه های زیر 3 ماه باعث مرگ آنها میشود مانند شخصی که دوپینگ کرده اما ماده انرژی زای مصرف شده نسوزد و در بدنش بماند که باعث شوک شده و منجر به مرگ شخص میشود.
    و اما برویم بر سر نحوه غذا دادن. من استفاده از سرنگ را پیشنهاد نمیدهم برای جوجه های گوشتی اما در مورد جوجه های زیر 20 روز از سرنگ استفاده میکنم و همینطور جوجه های فنچ و مرغ عشق. بهترین وسیله برای جوجه های بالای 20 روز قاشق های پلاستیکی بستنی خوری است که گود میباشند و معمولا همراه بستنی هایی که از مغازه هایی که دستگاه بستنی دارند خرید میکنیم میباشند و یا قاشق های مرباخوری که کوچکتر از قاشق چایخوری هستند.
    و اما اصلی ترین بخش تهیه سرلاک است. ابتدا آب را جوش میاوریم و میگذاریم کمی خنک شود سپس نصف قاشق مرباخوری سرلاک داخل 1 نعلبکی ریخته و 1 قاشق مرباخوری آب به آن اضافه میکنیم و کمی هم میزنیم. غلظت آن بسیار مهم است نه باید شل باشد به صورتی که وقتی قاشق را سرازیر میکنیم از قاشق به سرعت خارج شود و نه آنقدر سفت باشد که در قاشق باقی بماند. به مرور زمان کاملا متوجه غلظت لازم میشوید. این میزانی را که گفتم برای 1 وعده غذای جوجه 10-15 روزه میباشد.
    نکته بسیار مهم. توجه کنید که جوجه نمیداند چه مقدار باید غذا بخورد و این ما هستیم که باید دقت کنیم. بهتر است در برای هر بار غذا دادن صبر کنیم تا غذای وعده قبلی از چینه دان خارج شود و چینه تا حدودی حالت چروک به خودش بگیرد و غذا را نیز به میزانی بدهیم که چینه متورم نشود بلکه در حد نرمال باشد و حتی اگر کمی از آن خالی بماند خیلی بهتر اسد.
    در مورد تعداد دفعات تغذیه برای جوجه تا 20 روزگی در 24 ساعت لازم است 10 وعده غذایی داده شود. شما حتی باید نیمه شب بلند شودید و به جوجه غذا دهید وگرنه صبح با جسد خشک شده جوجه تان مواجه میشوید و برای جوجه های بزرگتر دفعات کمتر اما میزان غذا بیشتر میشود.
    این را هم بگویم که جوجه شما خود به خود دانه خور نمیشود مگر اینکه مادر و پدرش به او آموزش دهند و گرنه شما مسئول آموزشش هستید. از 2 ماه به بعد در عروسها باید ارزن و تخم کتان در اختیار جوجه بگذارید تا با آن بازی کند و وعده های غذا را فاصله بیشتری بدهید تا جوجه به خاطر گرسنگی به غذا خوردن تشویق شود و مهمتر از آن این است که در اوایل تخمه و ارزن پوست کنده در اختیارش بگذارید و بعد تخمه را در حالی که کمی پوستش را شکسته اید تا بتواند راحت تر بشکند.
    فراموش نکنید تنوع غذایی در دوران جوجگی باعث میشود جوجه شما خوش خوراک بار بیاید وگرنه مانند اکثر پرندگان بالغ تنها به خوردن تخمه و ارزن اکتفا خواهد کرد.
    در غذاهای پخته میتوانید از انواع میوه و سبزی هم استفاده کنید همچنین فلفل دلمه ای و فلفل تند ( من ابتدا فکر میکردم برای پرنده ضرر دارد اما بعد با مطالعه متوجه شدم پرزهای چشایی پرنده تندی فلفل را حس نمیکند و برایشان مفید است. ) و به یاد داشته باشید پرندگان ما در قفس به غذاهای متنوع کمتر دسترسی دارند و این وظیفه ماست که نیازهایشان را تامین کنیم.
    تخم مرع در هفته 1 بار 1/4 لازم است و دادن ماست و کشک کم نمک هم بسیار مفید است همچنین عسل به همراه بسکویت ساقه طلای. خود من به سرلاکها عسل اضافه میکنم اما برای جوجه های بالای 25 روز پودر پسته و بادام و گردو هم اضافه میکنم و حتی خرمای رطبی شسته شده و نرم شده.
    حتی شیر بسیار مفید است با اینکه اکثرا با آن مخالفند اما بدانید تنها گاهی در بعضی پرندگان حساسیت ایجاد میکند و مزارع پرورش معروف طوطی سانان از شیر و بسکویت برای جفتهای جوجه دار خود همراه عسل استفاده میکنند.
    این بود بخشی از تجربیات من خوشحال میشوم سایر دوستان هم در این بخش تجربیاتشان را با من و دیگر دوستان به اشتراک بگذارند.
    پاینده باشید.

این هم سرلاکهایی که من استفاده میکنم البته برای جوجه ملنگویم وقتی 3 ماهه بود سرلاک خرما گرفتم که داخل آن تکه های ریز خرما داشت و بسیار استقبال کرد.

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

2. 16 کاربر از پست مفید بی تا سپاس کرده اند .

3. Top | #2
      بی تا آواتار ها  

سرزمین پرندگان
    ميانگين پست در روز
    0.81
    پرنده من
    لایک ها
    7665
    لایک دریافتی
    3062

سطح
     36 
    تجربه
    835,734
    سطح بعدی
    1,000,000

0 تومان
    سپاس ها
    13,164
    حالت من
    Khoshhal

دوستان عزیز این 1 فیلم کوتاه و با شرمندگی بی کیفیت از جوجوی من درحال خوردن سرلاک...

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

4. 6 کاربر از پست مفید بی تا سپاس کرده اند .

5. Top | #3
      بی تا آواتار ها  

سرزمین پرندگان
    ميانگين پست در روز
    0.81
    پرنده من
    لایک ها
    7665
    لایک دریافتی
    3062

سطح
     36 
    تجربه
    835,734
    سطح بعدی
    1,000,000

0 تومان
    سپاس ها
    13,164
    حالت من
    Khoshhal

دوستان عزیز در اینجا میخوام تحقیقات کلی و معتبری رو که در مورد تغذیه طوطی ها این اواخر انجام شده براتون متن انگلیسی و فارسی ( ترجمه گوگل ) رو بگذارم و نکات مهم رو قرمز میکنم اما خواهش دارم همشو بخونید چون بسیار مفیده و از دوستان عزیز که به زبان انگلیسی تسلط کامل دارن خواهشمندم تا این متن رو کامل ترجمه کنند تا دوستان عزیزم بهتر بتونن استفاده کنند.

Foods that may be toxic to your bird

Lactobacillus. Scientists often tout Lactobacillus as a probiotic that affords people protection from other gastro-intestinal pathogens and there is evidence that this does work for people. There are several Lactobacillus species. Because of its efficacy in people, some owners provide Lactobacillus to their birds; however, this probably is not very effective. The reason for this is that Lactobacillus ferments lactose, which is present in milk, and most of the foods we feed our parrots do not contain it. Further, in order for the bacteria to hang around in the gut, it needs to attach to the gut wall. For this it needs the proper receptors on the intestinal wall, which I doubt lactobacillus has in birds. There has been a study of Lactobacillus acidophilus in cockatiel chicks, but the addition of the bacterium to the hand-feeding formula did not prove very useful (109

Milk. Many experts claim you should not allow your bird to have milk or dairy products. They seem to believe that birds are like people who suffer from lactose intolerance. While birds do not have an enzyme for digesting lactose, this does not mean they have the same adverse reaction seen when lactose-intolerant people drink it. Indeed, milk is rich in protein and calcium. Because of this, many respected, mostly early, aviculturalists offered it to their birds. Bechstein (10) found milk very beneficial for birds in the early nineteenth century; Low (67) believed it was important to provide it to birds when they are rearing their young; while Stoodley (102) advocated providing skim milk as a source of essential amino acids. Lee, one of the first to hand rear parrots, included dilute raw cow or goat milk in the formula he fed every few hours to African gray chicks (62). The argument against milk is that certain bacteria, if present in the bird’s gut in the bird’s gut, will ferment the lactose and cause diarrhea. It is true that the presence of lactose in a chicken’s diet does yield less “compact” excreta (33), but it is hard tell if a bird has diarrhea since both urine and fecal matter collect in the cloaca and are expelled together (39). Thus, this may only be a problem for maintaining cleanliness.
    Of course, one should not allow one’s bird to overindulge, and in the case of caiques this is very unlikely. Avian nutritionist Tom Roudybush (87) did not see any problem with providing parrots with milk, especially low fat milk, as long as the bird’s total diet contained less than 10 percent lactose. Several studies indicate that lactose can comprise up to 20 percent of the diet without adversely affecting the growth of young chickens (33, 36, 37). While another study indicated that feeding lactose to young chickens actually accelerated their growth (89). Some recent studies suggest that lactose can serve as a “prebiotic” that helps fend off some bacterial infections in chickens (29, 30, 119). I agree with Roudybush that feeding milk in small amounts is not harmful, and my pets often share my breakfast of milk and cereal even though I do not offer it as a regular menu item.
    If you remain concerned about lactose, you can still feed your bird a dairy product. One of these is the whey protein isolated as a byproduct of cheese making. Modern production methods now render this quite pure and free of lactose. You can buy whey in health food stores catering to the body builders. The other lactose free dairy products are those that are fermented in their production, i.e. yogurt and cheese. While young cheeses still contain some lactose, the general rule is the older the cheese the less lactose. Both yogurt and cheese are excellent sources of calcium and amino acids that parrots need, especially when they are breeding. The chief problem with these is that they usually contain high levels of saturated fats. I provide my caiques with a small half-inch cube or smaller of cheddar cheese daily. They tend to prefer yellow cheese to white cheese
    .

لاکتوباسیلوس: دانشمندان اغلب لاکتوباسیلوس به عنوان یک پروبیوتیک است که می توان حفاظت از مردم از سایر پاتوژن دستگاه گوارش و روده ها و شواهدی وجود دارد که این کار برای مردم وجود دارد جذب سرمایه بپردازند. چندین گونه های لاکتوباسیلوس وجود دارد. از آنجا که اثر بخشی آن در مردم، برخی از صاحبان ارائه لاکتوباسیلوس به پرندگان خود را، با این حال، احتمالا بسیار موثر است. دلیل این امر این است که لاکتوباسیلوس تخمیر لاکتوز، که در شیر موجود است، و بسیاری از مواد غذایی تغذیه طوطی ما آن را شامل نمی شود. علاوه بر این، به منظور باکتری ها به چسبیدن به اطراف در روده، به آن نیاز دارد را به ضمیمه به دیواره روده. برای این کار نیاز به گیرنده های مناسب در دیواره روده، که من شک دارم لاکتوباسیلوس در پرندگان است. مطالعه لاکتوباسیلوس اسیدوفیلوس در جوجه های cockatiel شده است وجود دارد، اما علاوه بر این باکتری به فرمول دست تغذیه بسیار مفید (109) ثابت نمی کند

شیر: بسیاری از کارشناسان ادعا می کنند شما نباید اجازه می دهد تا پرنده خود را شیر یا محصولات لبنی را به. آنها به نظر می رسد به این باور که پرندگان را مانند افرادی که از عدم تحمل لاکتوز رنج می برند. در حالی که پرندگان آنزیم برای هضم لاکتوز را ندارد، این به آن معنا نیست که آنها را به واکنش های جانبی دیده می شود که مردم، عدم تحمل لاکتوز آن را می نوشند. در واقع، شیر غنی از پروتئین و کلسیم است. به این دلیل، بسیاری از احترام، اغلب در اوایل، aviculturalists آن را به پرندگان خود را. Bechstein (10) شیر بسیار مفید برای پرندگان در اوایل قرن نوزدهم، پایین (67) معتقد بودند که مهم است به آن را فراهم می کند تا پرندگان زمانی که آنها در حال پرورش جوان خود را، در حالی که حمایت از Stoodley (102) شیر کم چرب را به عنوان یک منبع آمینه ضروری اسید. لی، یکی از اولین به دست طوطی عقب، رقیق گاو خام یا شیر بز در فرمول او هر چند ساعت به جوجه های خاکستری آفریقایی (62) تغذیه. استدلال در برابر شیر است که باکتری های خاص، اگر در حال حاضر در روده پرنده در روده پرنده، لاکتوز و اسهال شوند تخمیر. این است درست است که حضور لاکتوز در رژیم غذایی مرغ را می کند عملکرد کمتر "جمع و جور" مدفوع (33)، اما آن است سخت بگویم اگر یک پرنده است اسهال از آنجایی که هر دو ادرار و مدفوع در مستراح جمع آوری و در حال اخراج با هم (39) است. بنابراین، این ممکن است تنها یک مشکل برای حفظ پاکیزگی باشد.
    البته، نباید اجازه دهید پرنده یکی از افراط ورزیدن، و در مورد caiques این بسیار بعید است.
    در پرندگان تغذیه تام Roudybush (87) هر گونه مشکل با ارائه طوطی ها با شیر، به خصوص شیر کم چرب، تا زمانی که رژیم غذایی در کل پرنده موجود کمتر از 10 درصد لاکتوز را نمی بینیم. مطالعات متعدد نشان می دهد که لاکتوز را تشکیل می دهند می توانند تا 20 درصد از رژیم غذایی بدون اینکه تأثیری بر رشد جوجه های جوان (33، 36، 37). در حالی که یکی دیگر از مطالعه نشان داد که تغذیه لاکتوز به جوجه های جوان در واقع شتاب رشد خود را (89). برخی از مطالعات اخیر نشان می دهد که لاکتوز می تواند به عنوان یک "های پیش زیستی" است که کمک می کند تا دفع برخی از عفونت های باکتریایی در جوجه ها (29، 30، 119) خدمت می کنند. من با Roudybush موافقت شیر تغذیه در مقادیر کم مضر نیست، و حیوانات خانگی من معمولا صبحانه شیر و غلات من حتی اگر من آن را به عنوان یک آیتم منو به طور منظم ارائه نمی دهد.
    اگر شما باقی می ماند نگران لاکتوز، شما هنوز هم می تواند پرنده شما یک محصول لبنی غذا.
    یکی از این پروتئین آب پنیر جدا شده به عنوان یک محصول جانبی از ساخت پنیر است. روش های تولید مدرن در حال حاضر ارائه این کاملا خالص و عاری از لاکتوز است. شما می توانید کشک را در فروشگاههای مواد غذایی بهداشتی خرید غذا به سازندگان بدن. دیگر محصولات لبنی لاکتوز آزاد کسانی هستند که در تولید آنها، ماست و پنیر تخمیر شده است. در حالی که پنیر جوان هنوز هم حاوی برخی از لاکتوز، قاعده کلی این است که مسن تر پنیر کمتر لاکتوز است. هر دو ماست و پنیر منابع بسیار خوبی از کلسیم و اسیدهای آمینه است که طوطی ها نیاز دارند، به ویژه زمانی که آنها در حال پرورش. مشکل اصلی با این است که آنها معمولا دارای سطح بالایی از چربیهای اشباع شده است. من را به caiques من با کوچک نیم اینچ مکعب و یا کوچکتر از پنیر روزانه. آنها تمایل دارند که ترجیح می دهند از پنیر زرد به پنیر سفید.

6. 8 کاربر از پست مفید بی تا سپاس کرده اند .

7. Top | #4
      بی تا آواتار ها  

سرزمین پرندگان
    ميانگين پست در روز
    0.81
    پرنده من
    لایک ها
    7665
    لایک دریافتی
    3062

سطح
     36 
    تجربه
    835,734
    سطح بعدی
    1,000,000

0 تومان
    سپاس ها
    13,164
    حالت من
    Khoshhal

با سلام و خسته نباشید.

دوستان عزیزم چند توصیه دارم به همه شما که میخواهید جوجه سرلاکی بزرگ کنید شما میتونید هر چه به بخواهید بپزید و به جوجه تون بدید البته بسته به سن مواد غذایی مناسبی باید انتخاب کنید مثلا از حبوبات و غلات در سنین پایین استفاده نکنید چون هضمش برای جوجه سنگینه اما اینجا 1 چیز رو میخوام بگم و اون هم اینکه هر چه پختید و نرم کردید رو از یک صافی ترجیحا متوسط رد کنید و به جوجه بدید مثلا گندم پخته بسیار مفید است برای جوجه شما اما پوسته اون بسیار دیر هضمه و در چینه جوجه میمونه و میتونه باعث فساد بشه و مواد غذایی زیادی از این دست مانند ماش و عدس.
    توصیه دومم این است که حتما هر غذایی مصرف میکنید نیمه گرم باشه چون غذای گرم هم بهتر هضم میشه و هم مشکلی برای جوجه پیش نمیاره در حالی که غذای سرد دیر هضم شده و از طرف دیگه باعث افت دمای بدن جوجه تون میشه.
    مورد سوم دوستان عزیزم درسته باید دمای محیط مناسب باشه اما از اون مهمتر حفظ دمای بدن جوجه است. جوجه ها متابولیسم بسیار سریعی دارند تا زودتر رشد کرده و بتوانند مستقل شوند و بعد از آن متابولیسم بدنشان به صورت عادی در میایید. اگر دقت کرده باشید بدن جوجه شما همیشه بسیار گرم است درست مانند اینکه تب داشته باشد اما این حرارت ناشی از سوخت و ساز در بدن جوجه است و بهترین راه حفاظت از جوجه جلوگیری از هدر رفتن این حرارت است و من به شخصه با استفاده از لباسهای بافتنی کهنه بسیار در این امر موفق بوده ام و به شما عزیزان هم پیشنهاد میکنم که در محل نگهداری جوجه 1 لباس بافتنی کنه بگذارید زیرا بافتنی عایق حرارتی مناسبی است و از حدر رفتن دمای بدن جوجه شما جلوگیری میکند.

دوستان عزیزم به عنوان آخرین توصیه اکثر غذاهای مورد استفاده که به صورت دست ساز تهیه میشوند دارای کالری منفی هستند و کالری زیادی برای هضم استفاده میکنند پس تقاضا دارم برای جوجه خود وقت گذاشته و دفعات غذایی زیاد با میزان کم برایش درنظر بگیرید تا بتوانید او را به سلامت بزرگ کنید و از دیدن مراحل رشدش لذت ببرید دادن غذا به دفعات زیاد و به میزان کم جوجه شما را از خطر فساد غذا دور نگه داشته از طرف دیگر نیاز متابولیسم بدنش را تامین کرده و از افت دما جلوگیری میکند .
    موفق باشید.

8. 5 کاربر از پست مفید بی تا سپاس کرده اند .

9. Top | #5
      ahmad3035 آواتار ها  

هیچ وقت مغرورنشو ، برگ ها وقتی می ریزند که فکر می کنند طلا شده اند
    ميانگين پست در روز
    0.38
    لایک ها
    378
    لایک دریافتی
    832

سطح
     24 
    تجربه
    74,442
    سطح بعدی
    79,247

0 تومان
    سپاس ها
    1,413
    سپاس شده 982 در 173 پست
    حالت من
    Mehrabon

27

سلام دوستان،چند وقتی بود که از یکی از دوستانم که دامپزشک بود شنیده بودم که طوطی ها توانایی هضم قند رو ندارن و به گفته ی ایشون اگه قند زیادی به طوطی ها داده شود،بدن طوطی قادر به تولید انسولین نبوده و سبب سکته ی طوطی شما میشود،لذا اقدام به تحقیق کردم،در ابتدا سری به سایت های ایرانی و خارجی زدم ولی چیزی پیدا نکردم لذا دست به امتحان روی موجودات زنده زدم،ابتدا یک جوجه ملنگو گوشتی گرفتم و با سرلاک مخصوص کودکان که دارای مقدار زیادی قند است اقدام به بزرگ کردن جوجه ملنگو کردم،چند روز اول طوطی خوب بود ولی پس از چند روز اسهال شد و با دادن پودر او آر اس و سرلاک هم زمان جوجه طوطی ملنگو به علت این که از قدرت بدنی خوبی بهره مند بود خدا رو شکر زنده موند ولی به اندازه ی کافی رشد نکرد و جسه ی طوطی کوچک ماند.بعد از چند روز یکی از دوستانم اقدام به بزرگ کردن جوجه مرغ عشق کرد که این پرنده ی فلک زده قط سه روز زنده ماند و در روز سوم کف جعبه شروع به بال بال زدن کرد و جان به جان آفرین تسلیم کرد،وقتی از من درباره ی این اتفاق سوال کرد بنده این احتمالو براش بیان کردم و او مجددا دست به امتحان زد،دو جوجه مرغ عشق رو برداشت و یکی رو با سرلاک و یکی رو با مخلوط چند نوع آرد که ابتکار خودم بود بزرگ کرد که جوجه ی بزرگ شده با سرلاک باز هم سه روز بیشتر دوام نیاورد ولی اون یکی بزرگ شد و الان صاحب خانواده هست،
    از اون روز به بعد بود که تمامی جوجه طوطی هامو یا با هند میکس و یا با اختلاط آرد گندم،ذرت،نخود و برنج بزرگ میکنم،البته به دلیل نوسانات ارز هند میکس در بازار کم و یا گران است و یا به دلیل گیر کردن در گمرک دارای تاریخ انقضای محدود است و بهترین گزینه اختلاط 2پیمانه آرد ذرت+2پیمانه آرد نخود+1پیمانه آرد گندم+1پیمانه آرد برنج است ،فقط باید چند نکته رو مد نظر داشته باشین،اول اینکه آؤد ذرت با نشاسته ی ذرت فرق داره و باید از ذرت آسیاب شده استفاده کنید که با الک ریز الک شده یاشد و دوم اینکه برای تهیه ی این غذا باید مخلوط آرد رو درون آب در حال جوشیدن بریزید تا آرد نیمه پخته شود و مانند فرنی لعاب دهد تا راحت تر هضم و در چینه دان جوجه ها نترشد،البته برای تقویت جوجه طوطی ها میتوان روزی یک بار موز رو به مقدار کم در این محلول له کنید و با قاشق به جوجه طوطی ها بدهید که خیلی به این غذا علاقه دارند.
    امید وارم مورد استفادتون قرار بگیره.
    آنکس که بداند و بداند که بداند / اسب خرد از گنبد گردون بجهاند
    آنکس که بداند و نداند که بداند
    / بیدار کنیدش که بسی خفته نماند
    آنکس که نداند و بداند که نداند
    / لنگان خرک خویش به منزل برساند
    آنکس که نداند و نداند که نداند
    / در جهل مرکب ابدالدهر بماند

10. 5 کاربر از پست مفید ahmad3035 سپاس کرده اند .

11. Top | #6
      شقایق63 آواتار ها  

با حیوانات مهربان باشیم
    ميانگين پست در روز
    0.51
    پرنده من
    لایک ها
    111
    لایک دریافتی
    1146

سطح
     28 
    تجربه
    166,017
    سطح بعدی
    195,661

0 تومان
    سپاس ها
    921
    سپاس شده 1,667 در 308 پست
    حالت من
    Ghati

من جوجه ملنگو بزرگ کردم با سرلاک از بیست روزگی..همراهش پوره میوه هم میدادم به طوطیم....بزرگتر هم که شد...هر غذایی خودمون میخوردیم میخورد حتی شیرینی آش ماکارانی ماست...هر چی فکر کنی..عاشق شربت آلبالو بود...ولی مشکلی نداشت....از تو لیوان آب میخورد و با قاشق غذا میخورد حتی بزرگ هم که شد به جز تخمه و میوه حتما وقت غذا خوردنمون با ما میومد سر سفره و تو قاشق غذا میخورد...به نظر ملنگو خیلی سازگاره اگه تحرکش کافی باشه همه چیز میتونه بخوره

این تجربه منه
    حیوان یک قلب دارد که احساس می​کند، مانند تو. حیوان لذّت و رنج دارد، مانند تو. حیوان میل به زندگی دارد، مانند تو.
    حیوان حق زندگی دارد، مانند تو.

12. 4 کاربر از پست مفید شقایق63 سپاس کرده اند .

13. Top | #7
      بی تا آواتار ها  

سرزمین پرندگان
    ميانگين پست در روز
    0.81
    پرنده من
    لایک ها
    7665
    لایک دریافتی
    3062

سطح
     36 
    تجربه
    835,734
    سطح بعدی
    1,000,000

0 تومان
    سپاس ها
    13,164
    حالت من
    Khoshhal

نقل قول نوشته اصلی توسط شقایق63 نمایش پست ها
    من جوجه ملنگو بزرگ کردم با سرلاک از بیست روزگی..همراهش پوره میوه هم میدادم به طوطیم....بزرگتر هم که شد...هر غذایی خودمون میخوردیم میخورد حتی شیرینی آش ماکارانی ماست...هر چی فکر کنی..عاشق شربت آلبالو بود...ولی مشکلی نداشت....از تو لیوان آب میخورد و با قاشق غذا میخورد حتی بزرگ هم که شد به جز تخمه و میوه حتما وقت غذا خوردنمون با ما میومد سر سفره و تو قاشق غذا میخورد...به نظر ملنگو خیلی سازگاره اگه تحرکش کافی باشه همه چیز میتونه بخوره

این تجربه منه
    دوست عزیزم متاسفانه باید بگم اینکار شما کاملا اشتباهه. پرنده ها سیستم بدنشون با انسانها فرق میکنه. مثلا اونها کیسه صفرا ندارن و قادر به هضم چربی ها نیستن برای همینه میگن تخمه باعث بیماری کبد چرب میشه و عمر پرنده رو کوتاه میکنه. از طرف دیگه مواد قندی هم براشون بسیار کشنده است. همین چند وقت پیش دوستی در صفحه عروس هلندی عکسهای پای پرنده بی گناهش رو گذاشته بود که زخم و عفونی شده بود و معلوم شد ایشون به پرنده قند میدن و پرنده دچار بیماری قند شده بود.
    دوستان عزیز از همه شما خواهش میکنم اینرو در نظر بگیرید که بدن هر موجودی برای رژیم غذایی خاصی طراحی شده و شما نمیتونید و نباید غذاهای خودتون رو به پرندگانتون بدید چون اونها اسیر قفس هستند و نمیتونن خودشون رژیم غذاییشون رو تعیین کنند و مجبور به خوردن اونچه هستند که شما بهشون میدید پس این شمائید که در قبال سلامتی و جون پرندتون مسئولید پس لطفا این موضوع رو جدی بگیرید.

14. 4 کاربر از پست مفید بی تا سپاس کرده اند .

15. Top | #8
      بی تا آواتار ها  

سرزمین پرندگان
    ميانگين پست در روز
    0.81
    پرنده من
    لایک ها
    7665
    لایک دریافتی
    3062

سطح
     36 
    تجربه
    835,734
    سطح بعدی
    1,000,000

0 تومان
    سپاس ها
    13,164
    حالت من
    Khoshhal

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad3035 نمایش پست ها
    سلام دوستان،چند وقتی بود که از یکی از دوستانم که دامپزشک بود شنیده بودم که طوطی ها توانایی هضم قند رو ندارن و به گفته ی ایشون اگه قند زیادی به طوطی ها داده شود،بدن طوطی قادر به تولید انسولین نبوده و سبب سکته ی طوطی شما میشود،لذا اقدام به تحقیق کردم،در ابتدا سری به سایت های ایرانی و خارجی زدم ولی چیزی پیدا نکردم لذا دست به امتحان روی موجودات زنده زدم،ابتدا یک جوجه ملنگو گوشتی گرفتم و با سرلاک مخصوص کودکان که دارای مقدار زیادی قند است اقدام به بزرگ کردن جوجه ملنگو کردم،چند روز اول طوطی خوب بود ولی پس از چند روز اسهال شد و با دادن پودر او آر اس و سرلاک هم زمان جوجه طوطی ملنگو به علت این که از قدرت بدنی خوبی بهره مند بود خدا رو شکر زنده موند ولی به اندازه ی کافی رشد نکرد و جسه ی طوطی کوچک ماند.بعد از چند روز یکی از دوستانم اقدام به بزرگ کردن جوجه مرغ عشق کرد که این پرنده ی فلک زده قط سه روز زنده ماند و در روز سوم کف جعبه شروع به بال بال زدن کرد و جان به جان آفرین تسلیم کرد،وقتی از من درباره ی این اتفاق سوال کرد بنده این احتمالو براش بیان کردم و او مجددا دست به امتحان زد،دو جوجه مرغ عشق رو برداشت و یکی رو با سرلاک و یکی رو با مخلوط چند نوع آرد که ابتکار خودم بود بزرگ کرد که جوجه ی بزرگ شده با سرلاک باز هم سه روز بیشتر دوام نیاورد ولی اون یکی بزرگ شد و الان صاحب خانواده هست،
    از اون روز به بعد بود که تمامی جوجه طوطی هامو یا با هند میکس و یا با اختلاط آرد گندم،ذرت،نخود و برنج بزرگ میکنم،البته به دلیل نوسانات ارز هند میکس در بازار کم و یا گران است و یا به دلیل گیر کردن در گمرک دارای تاریخ انقضای محدود است و بهترین گزینه اختلاط 2پیمانه آرد ذرت+2پیمانه آرد نخود+1پیمانه آرد گندم+1پیمانه آرد برنج است ،فقط باید چند نکته رو مد نظر داشته باشین،اول اینکه آؤد ذرت با نشاسته ی ذرت فرق داره و باید از ذرت آسیاب شده استفاده کنید که با الک ریز الک شده یاشد و دوم اینکه برای تهیه ی این غذا باید مخلوط آرد رو درون آب در حال جوشیدن بریزید تا آرد نیمه پخته شود و مانند فرنی لعاب دهد تا راحت تر هضم و در چینه دان جوجه ها نترشد،البته برای تقویت جوجه طوطی ها میتوان روزی یک بار موز رو به مقدار کم در این محلول له کنید و با قاشق به جوجه طوطی ها بدهید که خیلی به این غذا علاقه دارند.
    امید وارم مورد استفادتون قرار بگیره.
    دوست عزیز تمام سخنان شما صحیح و بسیار عالی است فقط اینرا عنوان میکنم که اکثر سرلاکهای نوزادان عاری از قند است به علت عدم هضم قند در نوزادان و ایجاد حساسیت و تنها کافیست به مواد تشکیل دهنده روی قوطی سرلاک توجه کنید تا بتوانید انتخاب صحیحی داشته باشید. من خودم الان 3-4 سال است از سرلاک برای جوجه هایم استفاده میکنم و در حال حاظر طلا که نزد سارا جان است و با همین سرلاکها بزرگ شده دارد مادر میشود.

16. 5 کاربر از پست مفید بی تا سپاس کرده اند .

17. Top | #9
      ahmad3035 آواتار ها  

ميانگين پست در روز
    0.38
    لایک ها
    378
    لایک دریافتی
    832

سطح
     24 
    تجربه
    74,442
    سطح بعدی
    79,247

0 تومان
    سپاس ها
    1,413
    سپاس شده 982 در 173 پست
    حالت من
    Mehrabon

نقل قول نوشته اصلی توسط شقایق63 نمایش پست ها

این تجربه منه
    سخنان شما کاملا صحیح است دوست عزیز البته ممکنه در کوتاه مدت مشهود نباشه ولی یقین داشته باشید بر روی طول عمر پرنده ی شما تاثیر خواهد داشت و عمر پرنده کاهش پیدا میکنه انسان هم که قابلیت تولید انسولین در بدنش داره ،اگه بیش از حد قند و شیرینی بخوره دیابت میگیره حالا اون پرنده ی بدبخت که قادر به تولید انسولین در بدنش نیست دیگه چی میشه.

18. 4 کاربر از پست مفید ahmad3035 سپاس کرده اند .

19. Top | #10
      ahmad3035 آواتار ها  

ميانگين پست در روز
    0.38
    لایک ها
    378
    لایک دریافتی
    832

سطح
     24 
    تجربه
    74,442
    سطح بعدی
    79,247

0 تومان
    سپاس ها
    1,413
    سپاس شده 982 در 173 پست
    حالت من
    Mehrabon

نقل قول نوشته اصلی توسط بی تا نمایش پست ها
    دوست عزیز تمام سخنان شما صحیح و بسیار عالی است فقط اینرا عنوان میکنم که اکثر سرلاکهای نوزادان عاری از قند است به علت عدم هضم قند در نوزادان و ایجاد حساسیت و تنها کافیست به مواد تشکیل دهنده روی قوطی سرلاک توجه کنید تا بتوانید انتخاب صحیحی داشته باشید. من خودم الان 3-4 سال است از سرلاک برای جوجه هایم استفاده میکنم و در حال حاظر طلا که نزد سارا جان است و با همین سرلاکها بزرگ شده دارد مادر میشود.
    ممنون از پست و تاپیک مفیدتون که باعث میشه آگاهی بنده افزایش پیدا کنه .

20. 4 کاربر از پست مفید ahmad3035 سپاس کرده اند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)