به جامعه مجازی سرزمین پرندگان بپیوندید

سفارش نقاشی پرندگان خانگی شما توسط سحر حمایت از سایت سرزمین پرندگان دعوت از دوستان جهت مترجمی سایت همکاری با سرزمین پرندگان

آخرين ارسالات انجمنها

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3
Like Tree14Likes
  • 6 Post By مهسا
  • 4 Post By amit
  • 4 Post By ahmad3035

موضوع: ساخت یک لانه مناسب برای طوطی برزیلی

1. Top | #1
      مهسا آواتار ها  

کوچ پرندگان به من آموخت وقتی هوای رابطه سرد است باید رفت
    ميانگين پست در روز
    0.15
    پرنده من
    لایک ها
    28
    لایک دریافتی
    223

سطح
     27 
    تجربه
    136,775
    سطح بعدی
    157,092

مبلغ حمایت شده توسط کاربر
    0 تومان
    سپاس ها
    439
    سپاس شده 1,107 در 147 پست
    حالت من
    Naomid

ساخت یک لانه مناسب برای طوطی برزیلی

برای جوجه کشی از لاوبرد (طوطی برزیلی) یکی از کارهایی که باید انجام داد مهیا کردن یک لونه مناسب است. با توجه به اینکه لونه های پلاستیکی موجود در بازار کوچیک و نامناسب هست، بهتره یا از لونه عروس هلندی استفاده کنید یا خودتان اقدام به ساخت کنید. زیاد سخت نیست من یه نمونه ساختم و مطابق میلشون هم در اومد ؛

• من عرض رو 16 cm گرفتم و ارتفاع رو به خاطر اینکه اینها مدام مصالح میبرند توی لونه و کف بالا میاد یکم بیشتر گرفتم. برای در ورودی هم از حلقه اون لونه پلاستیکی ها استفاده کردم

• برای جای تخم کف لونه هم از در کافی میت استفاده کردم ولی از اونجایی که اینها از خرده کاغذ و غیره استفاده میکنند فکر نکنم لازم باشه

• از چسب چوب هم که محو میشه استفاده کردم و بعدشم برای محکم تر شدن چسب نواری پهن زدم

• سقف لونه هم باز گذاشتم که خیلی خوششون اومد

2. 13 کاربر از پست مفید مهسا سپاس کرده اند .

3. Top | #2
      amit آواتار ها  

ميانگين پست در روز
    0.05
    پرنده من
    لایک ها
    1
    لایک دریافتی
    98

سطح
     20 
    تجربه
    25,554
    سطح بعدی
    29,658

0 تومان
    سپاس ها
    9
    سپاس شده 178 در 37 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط مهسا نمایش پست ها

برای جوجه کشی از لاوبرد (طوطی برزیلی) یکی از کارهایی که باید انجام داد مهیا کردن یک لونه مناسب است. با توجه به اینکه لونه های پلاستیکی موجود در بازار کوچیک و نامناسب هست، بهتره یا از لونه عروس هلندی استفاده کنید یا خودتان اقدام به ساخت کنید. زیاد سخت نیست من یه نمونه ساختم و مطابق میلشون هم در اومد ؛

• من عرض رو 16 cm گرفتم و ارتفاع رو به خاطر اینکه اینها مدام مصالح میبرند توی لونه و کف بالا میاد یکم بیشتر گرفتم. برای در ورودی هم از حلقه اون لونه پلاستیکی ها استفاده کردم

• برای جای تخم کف لونه هم از در کافی میت استفاده کردم ولی از اونجایی که اینها از خرده کاغذ و غیره استفاده میکنند فکر نکنم لازم باشه

• از چسب چوب هم که محو میشه استفاده کردم و بعدشم برای محکم تر شدن چسب نواری پهن زدم

به نظر من دهانه ورودی لونه خیلی پائینه و شاید باعث استرس پرنده بشه ... چیزی که من تو پرورشگاههای تایلندی دیدم دهانه لونه رو یا سمت چپ و راست لونه در قسمت بالا تعبیه کرده بودن و یا وسط ... که عمدتا در قسمت بالا و طرفین لونه بود ..

4. 6 کاربر از پست مفید amit سپاس کرده اند .

5. Top | #3
      ahmad3035 آواتار ها  

هیچ وقت مغرورنشو ، برگ ها وقتی می ریزند که فکر می کنند طلا شده اند
    ميانگين پست در روز
    0.68
    لایک ها
    383
    لایک دریافتی
    837

سطح
     22 
    تجربه
    42,996
    سطح بعدی
    49,025

0 تومان
    سپاس ها
    1,436
    سپاس شده 947 در 175 پست
    حالت من
    Mehrabon

نقل قول نوشته اصلی توسط مهسا نمایش پست ها

سلام،متشکرم که این تصاویرو گذاشتید.
    همون طور که دوست عزیزمون فرمودند،بهتره که سوراخ در ورودی در یکی از گوشه ها و در ارتفاع بالاتری از کف قرار داشته باشه به دو دلیل:1-پرنده در زمان لانه سازی و تخم گذاری،خارج لانه را نمی بینه و حواسش به تخم و جوجه هاشه و استرس هم نمی گیره.
    2- در زمانی که طوطی شما به هر دلیلی با سرعت از لانه بیرون میاد،احتمال بیرون افتادن تخم ها و حتی جوجه هست که سبب کاهش بازده پرنده ی شما میشه.

این لونرو با قطعات بلا استفاده ی پارکت ساختم برای فنچ نرگسی که برای کوتوله هم مناسبه.ابعادش هم 25در15در 20

بنده از قلک به عنوان لانه ی طوطی کوتوله های خود استفاده می کنم که یک سوراخ در قلک مثل تصویر ایجاد می کنم و سوراخ و به سمت بالا قرار میدم که هم بیرونو نبینن و هم جوجه ها بیرون نیفتن،درست مثل طبیعت.

6. 7 کاربر از پست مفید ahmad3035 سپاس کرده اند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها

علاقه مندی ها