ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی “ ورود به حساب” کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2
Like Tree8Likes
  • 5 Post By مهسا
  • 3 Post By amit

موضوع: ساخت یک لانه مناسب برای طوطی برزیلی

مهسا آواتار ها
    مدیر انجمن
    کوچ پرندگان به من آموخت وقتی هوای رابطه سرد است باید رفت
    پرنده من
    439
    1,063
    حالت من : Naomid

ساخت یک لانه مناسب برای طوطی برزیلی

برای جوجه کشی از لاوبرد (طوطی برزیلی) یکی از کارهایی که باید انجام داد مهیا کردن یک لونه مناسب است. با توجه به اینکه لونه های پلاستیکی موجود در بازار کوچیک و نامناسب هست، بهتره یا از لونه عروس هلندی استفاده کنید یا خودتان اقدام به ساخت کنید. زیاد سخت نیست من یه نمونه ساختم و مطابق میلشون هم در اومد ؛

• من عرض رو 16 cm گرفتم و ارتفاع رو به خاطر اینکه اینها مدام مصالح میبرند توی لونه و کف بالا میاد یکم بیشتر گرفتم. برای در ورودی هم از حلقه اون لونه پلاستیکی ها استفاده کردم

• برای جای تخم کف لونه هم از در کافی میت استفاده کردم ولی از اونجایی که اینها از خرده کاغذ و غیره استفاده میکنند فکر نکنم لازم باشه

• از چسب چوب هم که محو میشه استفاده کردم و بعدشم برای محکم تر شدن چسب نواری پهن زدم

• سقف لونه هم باز گذاشتم که خیلی خوششون اومد

amit آواتار ها
    مدیر انجمن
    پرنده من
    9
    145
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهسا نمایش پست ها

برای جوجه کشی از لاوبرد (طوطی برزیلی) یکی از کارهایی که باید انجام داد مهیا کردن یک لونه مناسب است. با توجه به اینکه لونه های پلاستیکی موجود در بازار کوچیک و نامناسب هست، بهتره یا از لونه عروس هلندی استفاده کنید یا خودتان اقدام به ساخت کنید. زیاد سخت نیست من یه نمونه ساختم و مطابق میلشون هم در اومد ؛

• من عرض رو 16 cm گرفتم و ارتفاع رو به خاطر اینکه اینها مدام مصالح میبرند توی لونه و کف بالا میاد یکم بیشتر گرفتم. برای در ورودی هم از حلقه اون لونه پلاستیکی ها استفاده کردم

• برای جای تخم کف لونه هم از در کافی میت استفاده کردم ولی از اونجایی که اینها از خرده کاغذ و غیره استفاده میکنند فکر نکنم لازم باشه

• از چسب چوب هم که محو میشه استفاده کردم و بعدشم برای محکم تر شدن چسب نواری پهن زدم

• سقف لونه هم باز گذاشتم که خیلی خوششون اومد

به نظر من دهانه ورودی لونه خیلی پائینه و شاید باعث استرس پرنده بشه ... چیزی که من تو پرورشگاههای تایلندی دیدم دهانه لونه رو یا سمت چپ و راست لونه در قسمت بالا تعبیه کرده بودن و یا وسط ... که عمدتا در قسمت بالا و طرفین لونه بود ..

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها

علاقه مندی ها