به جامعه مجازی سرزمین پرندگان بپیوندید

سفارش نقاشی پرندگان خانگی شما توسط سحر حمایت از سایت سرزمین پرندگان دعوت از دوستان جهت مترجمی سایت همکاری با سرزمین پرندگان

آخرين ارسالات انجمنها

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2
Like Tree3Likes
  • 3 Post By natsi

موضوع: نظافت طوطی ؛ کوتاه کردن ناخن ، منقار و پر

1. Top | #1
      natsi آواتار ها  

ميانگين پست در روز
    0.03
    پرنده من
    لایک ها
    0
    لایک دریافتی
    20

سطح
     21 
    تجربه
    34,637
    سطح بعدی
    38,246

مبلغ حمایت شده توسط کاربر
    0 تومان
    سپاس ها
    68
    سپاس شده 215 در 30 پست
    حالت من
    Shad

نظافت طوطی ؛ کوتاه کردن ناخن ، منقار و پر

یکی از مواردی که دوستان عزیز باید یاد بگیرند و خودشون برای طوطی انجام بدهند ،کوتاه کردن ناخنهای طوطی هاشونه.

دو دلیل برای اینکه اینکار رو باید خودتون انجام بدید هست ؛

1. طوطی ها به سرعت ناخنهاشون رو تیز میکنند که اینکار برای شما و بازی با اونها ایجاد مشکل میکنه
    2. دلیل اصلی هم اینه که با بلند شدن ناخن در طوطی ها رگهای خونی ناخن هم به همان نسبت رشد میکند (همیشه فاصله رگهای خونی با نوک ناخن طوطی ثابته) پس شما نمیتونید مقدار کوتاه کردن ناخن طوطی رو تغییر بدید بهمین دلیل اگر زمان بین کوتاه کردن ناخن طوانی بشه کم کم طول ناخن افزایش پیدا میکنه و در طولانی مدت ایجاد مشکلات زیادی میکنه.

از اونجایی که اکثرا هم قادر نیستند که بطور مرتب و در زمانهای کوتاه طوطی را برای کوتاهی ناخن پیش پزشک ببرید بهتره که اینکار رو خودتون یاد بگیرید و انجام بدید.

زمان مناسب برای کوتاه کردن ناخن طوطی بین 10-15 روز است (بسته به رشد ناخن و یا تیزی ان)

اولین و شاید مهمترن بخش حوله پیچ کردن طوطیه

• طوطی رو طوری حوله پیچ کنید که یکی از پاهاش فقط بیرون باشه (گر طوطی شما آروم تره و اذیت نمیکنه میتونید سرش رو هم باز بزارید ولی اگر اذیت میکنه میتونید سرش رو هم بپو شونید )

• ناخنهای پایی که بیرونه رو دونه دونه از هم باز کنید و با احتیاط سر ناخنش را کوتاه کنید (دقت کنید باید فقط نوک ناخن و در حدود 1 میلیمتر از ناخن رو کوتاه کنید)

بعد از اتمام یک پا همین کار رو با پای دیگر هم انجام بدید

توجه :

اگر احیانا ناخن دچار خونریزی شد به هیچ وجه حول نکنید. با خونسردی نوک ناخن رو بوسیله یک میله داغ (مثل هویه و ...) ترمیم کنید تا خونریزی متوقف بشه

موفق باشید
    شم_یم, ParhaM and morton like this.

2. 11 کاربر از پست مفید natsi سپاس کرده اند .

3. Top | #2
      natsi آواتار ها  

ميانگين پست در روز
    0.03
    پرنده من
    لایک ها
    0
    لایک دریافتی
    20

سطح
     21 
    تجربه
    34,637
    سطح بعدی
    38,246

مبلغ حمایت شده توسط کاربر
    0 تومان
    سپاس ها
    68
    سپاس شده 215 در 30 پست
    حالت من
    Shad

با سلام

بحث ناخن گرفتن و خشک کردن (مخصوصا در این فصل) بعد از حمام مسئله مهمیست که دوستان باید خودشون اونرو یاد بگیرند....

بهمین خاطر بنده این 2 مورد رو بطور تصویری خدمت عزیزا ارائه میدم ، اگر مورد یا سوالی هم بود بفرمایند بنده در خدمتم ...

برای اینکار مهمترین بخشش همون حوله پیچ کردنه که بنده بارها و بارها دربارش تاکید کردم..

مواد لازم :

1- یه پرنده آماده ، تمیز و لای حوله ، توضیح اینکه اون فضولی که عقب تصویر هست خیلی برای اینکار لازم نیس و من از دست اون دارم ناخن ناتسی رو روی اپن آشپزخونه میگیرم .....

2- پایی که قراره ناخنش کوتاه بشه و خود فضولش که حتما باید همه چیزو ببینه

بطور غریزی دستشون رو مشت میکنن ، باید تک تک انگشتها رو باز کنید و دونه دونه ناخنها رو کوته کنید.

3- ناخن گیر ، بهتره که ناخن گیر مخصوص باشه ولی اگه نبود همین ناخنگیر معولی هم خوبه

به اندازه بسیار کم از نوک ناخن رو کوتاه کنید ...(این مقدار خیلی ربطی به کوتاه و یا بلند بودن ناخن نداره ، در هر صورت باید خیلی کم از نوک ناخن رو بگیرید)

اینم یه دختر تمیزو ناخن کوتاه ، آماده برای شرارت و شیطونی به کمک داداشش

موفق باشید

4. 8 کاربر از پست مفید natsi سپاس کرده اند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها

علاقه مندی ها